گروه پایه چهارم ابتدایی بروجرد
 
قالب وبلاگ

بهترین استاد تجربه است.   امیر المومنین علی(ع)

سال ها هم چون باد می گذرد . زندگی همچون رود ، در جریان است. و ما هم چنان در حال آموختن. شیرین و تلخ ، شاد و غمگین ، مؤثر و بی تأثیر ، همه و همه ... و هیچ فرد عاقلی نیست که از تجربیات خود، استفاده نکرده باشد.

کودکان از بزرکتر ها ی خود راستی ، درستی، ادب ، تربیت ، برنامه ریزی و... را می آموزند. ولی تنها از معلم خود می آموزندو به دیگران منتقل می کنند. مصداق این مطلب " معلمم می گوید ....!!" چرا که برای نو آموز گفتار و کردار معلم ، حقیقتی است که باید به آن عمل نمود   و ما به عنوان یک آموزگار چه مسئولیت سنگینی بر عهده داریم  ( خشت اول چو نهد معمار کج ......) پس با هماهنگی هم ( اولیا و مربیان ) این بنا را هرچه محکم تر بر پا نماییم .

بنده در اول هر سال تحصیلی در جلسه با اولیا به تشریح برنامه های ( روش های تدریس ، تعیین تکلیف ، انتظارات از دانش آموزان و اولیاء ) ، اطلاع ا زوضعیت جسمی و روحی دانش آموزان  و ...  خود می پردازم .


ادامه مطلب
[ ۱۳۸٩/٧/٢٩ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ ] [ گروه پایه دوم و چهارم ابتدایی بروجرد ]

      چرا کودکان ...؟

-          بد خط می نویسند؟     -  در استفاده از خط کش و پرگار و... دچار مشکل هستند؟     - علاقه ای به کلاس و درس نشان نمی دهند؟     - از زنگ ورزش بسیار مسرور و خوشحال هستند؟      - بعضی پرخاشگر ، تندخو یا جاه طلب و حسود هستند؟       - در کار ها بی دقت هستند و تکالیف را به درستی انجام نمی دهند؟

-           و چرا های دیگر .  

-          هر کدام از این چرا ها جوابی دارند.   به اعتقاد بعضی از روان شناسان  نمی توان همه علل و رفتار های یک فرد را ، مشخص کرد زیرا انسان موجودی بسیار پیچیده است، اما آسیب پذیری فرد به دو عامل بستگی دارد: اول: آمادگی فرد برا ی ارائه پاسخ به تجربه های زندگی ( مکتسب از وراثت یا محیط یا تأثیر هر دو بر هم )

دوم : تجربه های زندگی که به کودک فشار می آورد.


ادامه مطلب
[ ۱۳۸٩/٧/٢٩ ] [ ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ] [ گروه پایه دوم و چهارم ابتدایی بروجرد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام و صلوات به آقا امام زمان عج و سلامتی کلیه همکاران عزیز فرهنگی عناوینی که در این وبلا گ مشاهده می کنید اندوخته های سالها تجربه می باشد
موضوعات وب
RSS Feed

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان