گروه پایه چهارم ابتدایی بروجرد
 
قالب وبلاگ

      چرا کودکان ...؟

-          بد خط می نویسند؟     -  در استفاده از خط کش و پرگار و... دچار مشکل هستند؟     - علاقه ای به کلاس و درس نشان نمی دهند؟     - از زنگ ورزش بسیار مسرور و خوشحال هستند؟      - بعضی پرخاشگر ، تندخو یا جاه طلب و حسود هستند؟       - در کار ها بی دقت هستند و تکالیف را به درستی انجام نمی دهند؟

-           و چرا های دیگر .  

-          هر کدام از این چرا ها جوابی دارند.   به اعتقاد بعضی از روان شناسان  نمی توان همه علل و رفتار های یک فرد را ، مشخص کرد زیرا انسان موجودی بسیار پیچیده است، اما آسیب پذیری فرد به دو عامل بستگی دارد: اول: آمادگی فرد برا ی ارائه پاسخ به تجربه های زندگی ( مکتسب از وراثت یا محیط یا تأثیر هر دو بر هم )

دوم : تجربه های زندگی که به کودک فشار می آورد.


کودکی که هنوز نمی تواند به درستی از انگشتان و دست خود استفاده کند ، بعد از عدم موفقیت در انجام آن کار ، دل زده می شود . وقتی در منزل والدین به وی کمک می کنند، نا خواسته به وی می آموزند که نمی تواند خودش کارش را انجام دهد.  سر زنش کردن، غر غر کردن ، ضعفش را بیان کردن و وی را با دیگر خواهران و برادران و ... زاده ها ( توسط  والدین) و دیگر شاگردان ( توسط معلم) مقایسه کردن ، او را بیشتر دل زده و نا امید می کند.

چرا که روان شناسان به آنان ، " کودک وابسته  یا نا بالغ " می گویند. عدم موفقیت آنان ، نتیجه ی حمایت یا انتقاد بیش از حد والدین  می باشد.

در زنگ ورزش کودک آزاد است به هر ورزشی  که تمایل داشته ،بپردازد و این یعنی تقویت اعتماد به نفس ، خود باوری ،احساس مستقل بودن و ...

پرخاشگری ، تند خویی و... به شیوه های مختلف ( دعوا ، تهدید کردن ، تحقیر کردن و یا حتی بر هم زدن بازی دیگران ) همه  عکس العملی در مقابل رفتار بزرگتر هاست ( مخصوصاً والدین )

بی دقتی در کارها دلایل متفاوتی دارد . نبودن علاقه و انگیزه – تلاش برای سر پوش گذاشتن روی یک مشکل در یاد گیری یا عاطفی است – انعکاس به اولیاء و مربیان به خاطر بعضی از اشتباهات واقعی یا فرضی است .

[ ۱۳۸٩/٧/٢٩ ] [ ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ] [ گروه پایه دوم و چهارم ابتدایی بروجرد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام و صلوات به آقا امام زمان عج و سلامتی کلیه همکاران عزیز فرهنگی عناوینی که در این وبلا گ مشاهده می کنید اندوخته های سالها تجربه می باشد
موضوعات وب
RSS Feed

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان